seo-optimizaciya-5Прочитали багато статей, облазили всі форуми, дізналися і випробували десятки різних способів просування, а сайт у видачі так і не росте? Представляю ТОП-5 основних помилок, що заважають його просуванню.

  1. Перша і найголовніша помилка – сам сайт

Ніякі чудеса СЕО не допоможуть, якщо сам сайт не цікавий і не зручний користувачам. Зараз роботи навчилися аналізувати в тому числі і поведінкові чинники. Та й фільтри за неякісний контент ніхто не відміняв.

Тексти на сайті повинні бути унікальними, цікавими і корисними. Чомусь про цю аксіому власники сайтів часто забувають.

Щоб дізнатися, наскільки користувачеві зручно на вашому сайті, можна провести невелике дослідження самостійно.

Покажіть сайт протягом 8 секунд будь-якій людині, який про сайт нічого не знає, і запитайте, про що цей сайт. Якщо людина за 8 секунд зможе зрозуміти, про що сайт – початок гарний, попросіть його далі переглянути сайт і зробити замовлення, нехай користувач коментує кожен свій крок – гарантую ви дізнаєтеся багато нового про свій сайт. Якщо 8 секунд не вистачить, щоб зрозуміти суть сайту – в першу чергу потрібно працювати в цьому напрямку.

Найкраще тоді буде замовити аудит сайту – де конкретні помилки і способи їх вирішення озвучать вже професіонали.

  1. Друга помилка – некоректна пошукова оптимізація сторінок

Крім того, що сайт повинен бути зручний для користувача і буквально «за руку» вести його по сторінках до потрібної вам мети, всі тексти повинні бути грамотно (і непомітно для читача) оптимізовані під пошукові запити. Кожен під свої.

Якщо цього немає – то ви не отримаєте відвідувачів з пошукових систем, або отримаєте, але зовсім не цільових відвідувачів. У підсумку,  не буде просування у видачі взагалі, або будуть погані поведінкові фактори, що знову-таки негативно позначиться на результатах.

Перевірте, що у Вас для кожної сторінки сайту прописаний свій тег Title і Description, використані заголовки Н1-H6 з включенням ключових слів в них, а також ключові слова повинні бути органічно прописані по всьому тексту. І не забувайте постійно додавати нові цікаві та оптимізовані статті на сайт. Головне, тут не перестаратися – ключових слів повинно бути в міру.

  1. Наступною помилкою, що заважає просуванню, є некоректна структура сайту і незрозуміла навігація

Вся інформація повинна бути впорядкована. Якщо на сайті більше 15 сторінок, краще зробити карту сайту. Це допоможе і користувачам, і пошуковим роботам швидше орієнтуватися на сайті.

Також перевірте посилання на Вашому сайті: іноді досить буває скорегувати внутрішні посилання по сайту або хоча б прибрати зайві посилання, особливо вихідні та нетематичні – позиції у видачі стануть кращими.

  1. Часто просуванню у видачі заважає важка графіка сайту

Наприклад, розміщені великі картинки на сторінках, і сайт довго завантажується через це; або сайт зроблений на флеш – такі сайти зазвичай теж довго завантажуються або зовсім не відкриваються в браузерах, де не встановлено Flash. Все це заважає індексації сайту і погіршує поведінкові чинники, отже, заважає просуванню сайту.

У будь-якому випадку всі тексти на сайті повинні бути текстами, а не картинками; кожна картинка повинна мати прописаний атрибут alt тег img до неї. Дизайн сайту повинен бути акуратним і зручним. А флеш краще використовувати тільки в якості окраси, а якщо вже це цілком флеш-сайт – зробіть для нього html-копію. Тоді користувачі, у кого в браузері відключений Flash, і відвідувачі з планшетів і смартфонів (більшість подібних пристроїв не підтримують цю технологію) зможуть бачити сайт і переходити за посиланнями.

  1. Технічні проблеми

Наприклад, весь сайт (або його частина) випадково був заборонений до індексації; сюди також відноситься і некоректне визначення регіону сайту пошуковою системою; періодичні збої в доступі сайту, наявність вірусів, некоректно налаштований редірект, можуть бути і інші технічні проблеми. Визначити їх допоможе Вебмайстер Google.

Як показує практика, ці п’ять проблем є основними і, на жаль, хоча б одна з них зустрічається на кожному другому сайті.

До речі, при замовленні просування сайту я безкоштовно аналізую сайт і повідомляють про основні помилки, що заважають його просуванню.