ynikalnost-tekstaВи знаєте, що в першу чергу перевіряють пошукові роботи при індексації текстів на сайті? Раз ви читаєте цю статтю, то вже здогадуєтеся. Перш за все, вони оцінюють унікальність тексту.

Що значить унікальність?

Звернемося до словників і подивимося значення слова «Унікальний»:

«Унікальний – єдиний, неповторний, існуючий в одному екземплярі».

Значить, кожен текст, написаний для сайту, повинен бути написаний в одному-єдиному екземплярі і ніде крім цього сайту не повторюватися.

Але навіщо пошуковикам потрібні унікальні тексти?

Щоб надавати користувачеві різноманітну інформацію. Уявіть, що буде, якщо на 10 сайтах по SEO будуть розміщені 10 дуже хороших, але абсолютно однакових текстів про унікальність? І всі 10 вийдуть на першу сторінку видачі результатів? У вас не буде альтернативи, ви будете змушені на кожному сайті читати один і той же текст. Навряд чи вам це сподобається. Тому пошуковики і відбраковують «копії», борючись з не унікальними текстами.

Як перевірити – унікальний текст чи ні?

Дуже легко. Досить скористатися однією з програм перевірки унікальності, які є у вільному доступі в Інтернеті. Введіть в Гугл запит «Програма перевірки унікальності тексту» і вибирайте.

На мій суб’єктивний погляд непогані програми розміщені на сайтах: text.ru і etxt.ru. Копіюйте ваш текст у вікно перевірки і натискайте кнопочку «перевірити». Через деякий час програма видасть результат – унікальність у відсотках, а так же підкреслить ті місця в тексті, які не є унікальними.

Чи треба прагнути до 100% унікальності?

В ідеалі – так. Але нормою вважається унікальність від 85-90%. Написати текст унікальний на всі 100% не завжди можливо, особливо якщо ви пишете на дуже популярну тему, або ж навпаки, на тему вузькоспеціалізовану, де є фіксовані терміни і звороти, які важко замінити синонімами.

Як захистити свої тексти від плагіату?

Може трапитися так, що розмістивши на сайті дійсно унікальний і цікавий текст, ви через деякий час виявите в мережі його копію або рерайт. Якщо на той момент пошуковики ще не встигли проіндексувати текст на вашому сайті, то не факт, що авторство залишиться за вами. І хтось інший може скористатися вашою роботою і буде підніматися в пошуковій видачі за рахунок ваших текстів. А позиції вашого сайту, навпаки, будуть знижуватися. Щоб уникнути таких неприємностей, завжди закріплюйте авторські права на текст ще до того, як розмістити його на сайті.