serverЯк ви знаєте, на форумах неодноразово обговорювалася тема, чи має значення розташування сервера при ранжуванні сайту. Якщо у вашого ресурсу український домен, але ви просуваєте його в Росії, чи є це недоліком? Програють чи в позиціях ті сайти, сервери яких знаходяться в інших країнах?

Чому це питання досі хвилює вебмайстерів? Відповідь очевидна. Тому що все більше компаній виходять на міжнародну арену і часто просувають свої товари або послуги зовсім не в тій частині світу, де розташовані фактично.

Така опція відкриває величезні перспективи перед тлумачних бізнесменами будь-якого походження. Але хіба можна ось так взяти і пробратися через терни до зірок? Звичайно, ні. Це було б неправдоподібно і занадто просто. Причому в даному випадку в ролі тернів виступає Google.

Погодьтеся, раніше з цим пошуковиком було якось простіше. На ранжування впливала тільки остання частина доменної адреси, наприклад, «. uа».

Ще для нашого читача я хочу поділитися таким фактом що на ранжирування дуже випливає соціальний фактор, так би мовити чи  наявність групи в контакті. Але наявності групи замало потрібно її розкрутити надаю вам программы раскрутки для групп вконтакте.

І то вебмастера не відразу змирилися з цим. Що ще підготував нам Google? Чи дійсно шанси сайту вийти в ТОП-10 різко знижуються, якщо його сервер знаходиться в іншій країні?

Давайте поміркуємо логічно: чому Google міг надати місцезнаходженням сервера таке значення? Напевно, він вважає, що релевантність серпом безпосередньо залежить від країни або навіть регіону. Ви і самі знаєте, що результати видачі в Італії та Фінляндії за запитом «готель» будуть різними. А в Україні – і поготів:

Якщо пошуковик бачить, що ваш IP-адреса – італійський, домен кінчається на «. It» … Значить, ваш сайт знаходиться в Італії і на 100% релевантний відповідних запитах. Але як він реагує, коли бачить, що адреса вашого сайту має закінчення «. It», а сервер знаходиться в Росії?

Припущень щодо даного питання може бути скільки завгодно. Однак сам Метт Каттс заявив, що місце розташування сервера таки впливає на ранжирування сайту.

Як відомо, Google, перш за все, орієнтований на інтереси користувача. Тому у описаного вище сайту з російським сервером шансів потрапити в ТОП дійсно менше. Вам не здається, що така заява виглядає злегка однобоким – неначе Всесвітня Павутина – це не глобальна обширна Мережа без кордонів, а одна суцільна митниця?

Як би там не було, а факт залишається фактом. Володіючи точною інформацією на цю тему, ми більше не станемо витрачати час на пошуки відповіді на питання: «Чи впливає чи ні?» Замість цього ми будемо шукати способи знайти лазівку, яка б привела нас до рівним можливостям ранжирування у видачі будь-якої країни.