xostungЯкий вплив хостингу на просування сайту і пошукову видачу?

Таке питання зустрів сьогодні на одному з форумів, і тому вирішив написати на цю тему.

Звичайно, ми там людині все роз’яснили, хоча повірив він?

Справа в тому, що початківець вебмайстер прочитав на якомусь сайті, присвяченому просуванню, що поганий хостинг заважає просуванню сайту, і тому треба терміново переходити на VPS — смішно, та і плакати хочеться.

А адже люди вірять статям в Інтернеті, не розуміючи, що це просто нескінченний рерайт якоїсь статті. Вже я, як людина, яка пару років відпрацював копірайтером, знаю це на власному досвіді.

Давайте зробимо це питання більш нейтральним, і сформулюємо так: як впливає хостинг на просування сайту? Кожен вебмастер знає, що розміщення сайтів на хостингу, це тільки початок, тому що потім необхідно займатися просуванням сайту. Разом з тим питання вибору хостингу, це один з найбільш обговорюваних питань. До речі, я помічав, що дуже жваво люди сперечаються з приводу двох питань — про хостинг, і про хороший антивірус. З цих питань суперечки ніколи не вщухають.

Отже, головне питання — може бути для хорошого просування потрібен не просто хостинг, а віртуальний або виділений сервер? Звичайно ні, останні потрібні тільки в тому випадку, якщо у вас дуже висока відвідуваність, і просто віртуальний хостинг не витримує навантаження.

Питання — яким повинен бути хороший хостинг?

Відповідь — він повинен працювати 24 години на добу і 7 днів на тиждень. Якщо сайт завжди доступний, то це означає, що у вас хороший хостинг.

Питання — а якщо на одному віртуальному сервері дуже багато сайтів, чи не буде це погано мого сайту?

Відповідь — ні, якщо це хороші сайти. Звичайно, якщо ваш хороший сайт сидить на одному сервері з тисячею сайтів нехорошого змісту, то можна купити окремий ip-адресу, і проблема вирішується.

Загалом, виходить так — хостинг, якщо він працює безвідмовно, ніяк не може погіршити роботу вашого сайту, і вже тим більше не вплине на місце в ТОП пошукових систем. Хоча з іншого боку, щоб роботи пошукових систем не відвернулися від вашого сайту, хостинг повинен бути безвідмовним, а сайт повинен завжди бути в робочому доступному стані.