virtyalnuj serverЯк відомо, сайт слід розміщувати тільки на якісному хостингу. Однак не всі розуміють вплив хостингу на індексацію сайту і його позиції. Розглянемо в цій статті докладніше це питання.

Для початку слід зазначити, що однозначно на питання «Як хостинг впливає на позиції сайту» немає відповіді. Але що проводяться багатьма веб-майстрами спостереження показують, що такий вплив все ж має місце бути.

Розглянемо деякі основні моменти, які можуть залежати від обраного вами хостингу. Вплив хостингу на індексацію сайту і його позиції визначаються виходячи з наступних факторів:

Доступність сайту для пошукових систем і користувачів. Користувачі та пошукові системи повинні мати цілодобовий доступ до веб-ресурсу. Хостинг-провайдер зобов’язаний надавати максимальний аптайм як своїх серверів, так і внутрішньої мережі. Якщо ресурс недоступний під час відвідування роботом кілька разів, то можливе випадання спочатку кількох сторінок з пошукового індексу, а потім і всього сайту. ПС буде думати, що сторінки видалені і виключить їх з пошуку. Недоступність сайту зазвичай виникає у зв’язку з порушенням зв’язку з сервером, DDoS-атаками, високим навантаженням і т. д. Невеликі регіональні хостинги не можуть швидко усувати неполадки і недоступність сайту може спостерігатися по кілька діб.

Швидкість завантаження сторінок сайту. На швидкість завантаження сайту впливають відразу кілька факторів: продуктивність сервера, навантаження на сервер і час відгуку сервера.

Продуктивність сервера визначається устаткуванням, з якого він зібраний. Якісні хостинги не економлять на обладнанні. Інформацію про комплектуючих і характеристиках сервера уточнюйте у свого провайдера.

Завантаженість виртуального сервера визначити сходу не вийде. Для уточнення цього параметра найкраще замовити тестовий період користування хостингом (від 3 до 15 діб).

Час відгуку сервера (ping) визначає, на скільки швидко сервер реагує на запити. Чим нижче цей показник, тим краще. Він залежить від віддаленості сервера від вашого регіону та каналу зв’язку. Якщо у вас ресурс має безліч графіки та анімацій, рекомендується його перенести в регіон або країну, де у нього максимум цільової аудиторії.

Швидкість завантаження сайту прямо впливає на ранжирування його в результатах пошуку. «Швидкі» сайти зазвичай знаходяться ближче до топу, ніж «повільні».

Географічне положення хостингу. Якщо сайт має явну географічну спрямованість, його краще розмістити якомога ближче до цільовим відвідувачам. Іншими способами прикріплення сайту до регіону є його вказівка ??в панелі веб-майстра або розміщення на сайті контактів (телефон, адреса).

Сайти на сервері. На сервері, де розміщений сайт, повинно бути якомога менше інших веб-ресурсів. Особливо, слід приділити увагу сайтам, з яких розсилається спам, поширюється шкідливе ПЗ і т. д.

Ми перерахували вище лише головні чинники впливу хостингу на позиції, на які потрібно звернути увагу при замовленні хостингу. Краще вибрати якісний хостинг від відомої компанії, що має добру репутацію, ніж замовляти цю послугу у місцевого провайдера з непостійним якістю послуг.