SEO оптимізація архітектури сайту є дуже важливим етапом у проектування сайту. Архітектура сайту впливає прямим чином на ранжирування сайту в пошукових системах, а також на індексацію сторінок.

Що таке архітектура сайту?
Архітектура сайту – розташування і зв’язок сторінок на сайті. Архітектура Вашого сайту впливає не тільки на юзабіліті, але і на пошукове SEO просування. Дуже важливо, щоб архітектура сайту дозволяла користувачам, а також, пошуковим роботам, зводити переміщення до будь-якої сторінки на сайті до мінімуму кліків («плоска» архітектура сайту).


Умовно архітектуру сайту я б розділив на 2 види: плоску і глибоку. Приклад сайтів з різними архітектурами сторінок:

Як бачимо, основна проблема з глибокої архітектурою  в тому, що Ви з кожним переміщенням вглиб, втрачаєте певну кількість посилального ваги (посилального «соку»). Змусити швидко індексувати глибокі сторінки на сайті не просто.

Плоска архітектура сайту дозволяє Вам дати гарантії, що пошукова система вважатиме, що всі сторінки сайту важливі (так як розташовані в 2 кліках від головної сторінки) і збільшить ймовірність, що вони потраплять і залишаться в індексі.  Детальі інформація на http://seoprofy.ua/.

Якщо ж змінити архітектуру Вашого сайту з глибокою в плоску важко, а сайт досить вже великий, то допомогти пошуковим системам індексувати всі Ваші сторінки можна за допомогою:

1. створення карти сайту (Sitemap);

2. додавання «хлібних крихт»;

3. внутрішня SEO оптимізація сторінок сайту на кожному з рівнів сайту;

4. нарощування зворотних посилань на всі сторінки сайту. Багато вебмайстрів роблять помилку, коли починають нарощувати зворотні посилання тільки на головну сторінку. Приділяйте головній сторінці до 60% беків. Але і не забувайте про внутрішні сторінки!