domenЗ хаосу виникла всесвіт і повертатися назад поки що не збирається. Людство іздревне прагнути до впорядкування навколишнього простору.

У всіх сферах життя існує систематизація і класифікація, ділення на розділи види і т.д. і т.п.

Інтернет це всього лише проекція нашого світу і закони в ньому практично аналогічні. Хостинг і домен покликані наводити порядок у світі цифрового хаосу.

Що ж таке хостинг?

Говорячи енциклопедичним мовою хостинг це послуга, яка надає обчислювальні потужності для фізичного розміщення електронної інформації на сервері постійно перебуває в підключеному стані до мережі інтернет. Одним словом якщо ви одному скинули на вінчестер доповідь про атомну енергію і постійно можете нею користуватися, то можна сказати що вам надають послугу хостингу). Хостинг не має меж. Можна без зусиль отримати його в США або в Німеччині проживаючи при цьому де-небудь в бунгало на островах Полінезії.

Хостинг буває платним і безкоштовним. кожен має свої плюси і мінуси. Безкоштовний, в основному базується на майданчиках типу ukoz, blogspot, li.ru lj.ru і т.д – одна назва вже його плюс, але для серйозних, комерційних ресурсів такий хостинг не підійде, причому не дивлячись на швидку індексацію пс, швидкість віддачі , легкість налаштувань. Такий хостинг добре підійде для особистих сторінок і щоденників, які не будуть надалі монетизуватися.

Платний хостинг містить тільки один мінус – вимагає грошей, в іншому все залежить від хостера – юридичної особи надає послугу, від його обладнання та професіоналізму персоналу. При виборі платного хостингу варто звернути увагу на відгуки про нього, що виділяються ресурси, такі як оперативна пам’ять, дисковий простір, бази даних, передвстановлені програми, працездатність саппорта і т.д. Варто пам’ятати, що швидкість роботи хостингу впливає на один з чинників ранжирування пс.

Що ж таке домен?

Домен – (спочатку з фр.) – Область, структура. Поняття домен зустрічаються і у фізиці, і в біології, але найбільшу популярність, воно й зрозуміло, отримало в світі інформатики. Говорячи про домен зазвичай мають на увазі два поняття. Доменна зона – зона відповідальності в інтернеті, в розподіленій системі DNS, і доменне ім’я – символьне персональне ім’я ресурсу, що допомагає його індетіфіціровать в інтернеті.

hostungДоменні зони бувають com, su, org, tk, tv, in та інші, а також мають регіональну прив’язку, наприклад by, ru, pl, lt, lv, it і так далі. До речі, при просуванні в певному регіоні краще використовувати доменну зону саме того регіону. А доменне ім’я кожний вебмастер вибирає сам.

З комбінації доменної зони і доменного імені формується унікальний адресу веб-ресурсу. Він може бути як другого, так і третього рівня і т.д, наприклад, мій блог tolevbizsystems.com – домен другого рівня а pupkin.blogspot.com домен третього рівня. Однак мало придумати ім’я та вибрати зону. Не варто забувати про таку процедуру як перевірка доменного імені. Перед реєструванням імені хостер завжди запропонує перевірити, чи не чи зайняте назва майбутнього сайту.

Багато великих компаній відразу, звичайно при можливості, викуповують доменне ім’я у всіх популярних зонах у хостера, і потім «склеюють» дані сайти. Що запобігає використанню конкурентами розкрученого бренду, привід «за руку» відвідувачів, помилково вказали зону «дзеркала», а не основного ресурсу.

Існує думка що, адреса сайту (доменне ім’я + доменна зона) повинні бути максимально короткими. Щоб, в купе з лінками рубрик і статей, або тільки статей не перевищували розміру в 60 символів, в підсумку, добре індексувалися, красиво виглядали в результатах видачі пс.

Однак в топі у багатьох пошукачів можна зустріти довжелезні урли. Як я розумію велика кількість символів не завадило протиснутися крізь видачу на призове місце, але рекомендації варто взяти до уваги)).

Після того як ви створили свій сайт і у вас є вже реальні відвідувачі пора заробляти із сайту. Заробляти можна на продажі силки детальніше можна почитати із статті “Где продать ссылки” дякую за увагу.