page-speedНа даний час існують безліч факторів ранджирування, за якими пошукові системи ранжирують документи і видають їх користувачеві.

Наприклад, Яндекс враховує більше тисячі чинників при ранжируванні сайтів. Багато з них відомі оптимізаторам, а інші ретельно від них ховаються, щоб виключити вплив на пошукову видачу.

Зараз я розповім про один чинник ранжирування сайтів — швидкості завантаження сторінки. На що вона впливає і як її збільшити?

Те, що швидкість завантаження сторінки впливає на ранжирування сайту в пошукових системах Яндекс і Google здогадувалися багато вебмайстрів. Зараз — цей факт вже підтверджений провідними фахівцями і не вимагає доказів. Головний інженер Google Метт Катс вже заявив, що Google враховувати цей фактор.

Для прикладу далеко ходити не треба, якщо заглянути в панель вебмастера Google Webmaster Tools або Яндекс Вебмастер, то можна побачити параметр швидкості завантаження сторінок для сайтів — значить враховують його при ранжируванні пошукової видачі. Давайте поки докладніше зупинимося на цьому факторі і дізнаємося, чому швидкості завантаження сторінок повинні приділяти увагу вебмайстри при просуванні сайтів.

Чому швидкість завантаження впливає на ранжирування сайту?

Основний аргумент пошукових систем Яндекс і Google при введенні фактора швидкості завантаження сторінок є зручність для користувачів. Пошуковики стурбовані тим, щоб відвідувачі з пошукової видачі переходили на гарні сайти з швидким завантаженням сторінок. Адже кому сподобатися перебувати на сайті, який завантажується більше хвилини і для перегляду сторінок потрібно чекати. До того ж, якщо сайт має добру швидкість завантаження — це говорить про його якість, значить вебмайстер подбав про своїх відвідувачів.

Чим вище швидкість завантаження сайту — тим краще для відвідувачів

За швидкістю завантаження сторінок можна відокремити поганий сайт від хорошого. Але не варто думати, що поліпшивши швидкість завантаження сторінок на вашому сайті ви значно додали по позиціях в пошукових системах. Це всього лише один з факторів і один він мало на що може вплинути.

А якщо ваш сайт просувається по високочастотним запитам або необхідна велика кількість трафіку з пошукових систем — то тоді потрібно приділяти цьому фактору пильну увагу, також як і покупці посилань або написання статей. Тільки комплексне просування сайту за багатьма параметрами, серед яких знаходиться час завантаження сторінок, може допомогти досягти високих позицій в Яндекс і Google.

Що впливає на швидкість завантаження сторінок?

На швидкість завантаження сторінок впливає безліч факторів, серед яких: брудний код, велика кількість лічильників, неоптимізовані картинки, а також система управління сайтом. Роботи з оптимізації сайту повинні проводитися вже на початковому етапі. Приділіть швидкості завантаження сторінок свій час, адже це разове вкладення витрат — не потребують постійної роботи.

Збільшити швидкість завантаження сторінок можна на будь-якому етапі існування сайту. Зі свого досвіду я можу навести приклад, що після збільшення швидкості на даному сайті bet-ring.ru — виросла кількість відвідуваності з Google.

webmasters google--bet-ring.ru-