301 редірект301 редирект, як код HTML, позначає остаточне переміщення будь то окремої сторінки або цілого сайту, на нову адресу. Найчастіше використовується для склеювання доменів з www і без.

Ні коли б і не подумав, але, виявилося, що 301 редирект вельми необхідна умова на блозі).

Про 301 редирект чув давно, як тільки почав створювати свій блог, але не встановлював, так як існувала думка, що Яндекс по барабану до це редиректа, а гугл і так все нормально у мене на блозі враховував. Однак останніх три апа тиц змусили мене серйозно засумніватися, що Яндекс досить просто прописати в robots.txt основне дзеркало. Йому все ж бажано вказати всі точно, прівереда, що ж тут поробиш.

У підсумку я отримав некоректне розподіл посилального ваги, скидання багатьох позицій в пошуковій видачі, скачки тиц і відкат останнього до 10. Хоча якби посилання, враховані з www, вели не на «морду» блогу, а на сторінку, проблем би з тиц не було, … було б з PR)). Ось такі наслідки можуть очікувати при нехтуванні установки 301 редиректа.

Як правильно встановити 301 редирект на блог?

Коли я шукав способи установки, то був просто вражений кількістю варіантів. На будь-який смак, колір і знання. За допомогою ява скриптів, РНР кодів і файлів і т.д. Як я вже розповідав, у випадку з вкладками блогу, я не програміст, не сильний я в коді, хоча якісь дрібниці знаю. Мої звернення, як наприклад в цьому випадку, з питанням що і як а головне куди ставити код, плодів не принесли і все довелося робити самому. Природно сам код 301 редиректа я взяв готовий, благо його в мережі поширене порядком, і я ще може додам в кінці статті))

Так от, 301 редирект можна зробити шляхом прописання коду у файлі. Htaccess, який знаходиться в папці public html на сервері, до речі, я редагував файл прямо в браузері. Але даний варіант підходить для серверів на Apache. Код простий і виглядає так

Redirect 301 / http://www.site.com/index.htm
Або так

RedirectPermanent / http://www.site.com/
Правда даний спосіб мені не підійшов. Сайт вперто не хотів працювати.

І оптимальним рішенням я вважаю редирект за допомогою директиви RewriteRule модуля mod_rewrite. Тільки варто переконається в підключеному модулі модуль mod_rewrite, по ідеї в останніх версіях вордпресс це враховано.

код для редиректа сайтів з www на без www

Options + FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ www.domen \. Com $ [NC]
RewriteRule ^ (. *) $ Http://domen.com/ $ 1 [R = 301, L]
Або навпаки

Options + FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ domen \. Com $ [NC]
RewriteRule ^ (. *) $ Http://www.domen.com/ $ 1 [R = 301, L]

Нагадаю, що наведені коди прописуються у файлі. Htaccess. У моєму випадку спрацював, коли я встановив код редиректа після рядка # / END WORDPRESS. Легко, просто, швидко і без клопоту. Решта, відомі мені методи, здалися мені зайво громіздкими, незручними і більш складними у використанні.

Використовуючи ці прості методи можна з легкістю склеїти домени з www і без, або «редеректнуть» окремі сторінки вашого блогу.
Успішного просування вашого блогу з використанням редиректа 301!