pruncupu-rozkrytkuПитання з приводу розрахунку вартості і принципів цієї процедури завжди доречний, актуальний і справедливо викликає інтерес у клієнтів.

Замовляючи оптимізацію сайту, контекстну рекламу, необхідно знати, що вартість цієї послуги нестійка, оскільки завжди залежить від кількості запитів і, власне, від самих ключових слів , за якими буде проводитися просування.

Як відзначають фахівці, галузь, до якої буде належати просувний ресурс, має величезне значення при визначенні вартості, тому що цей параметр дає інформацію про конкуренцію в мережі.

Наприклад, бюджет на оптимізацію сайту компанії, яка займається, скажімо, продажем і установкою пластикових вікон, повинен бути на одному рівні з бюджетами суперників, а то і перевищувати їх, щоб пошукові системи знаходили цю компанію в числі перших.

Що стосується інших галузей, які в мережі «низько конкурентні» (наприклад, таксі), їх розкручування буде, швидше за все, на порядок дешевше, тому що деякі компанії з цього бізнесу прагнуть підняти свій сайт на позиції Топу.

Важливу роль відіграє асортимент послуг і товарів які просуває компанії. Тут між шириною асортименту і ціною оптимізації сайту спостерігається пряма залежність – чим більше послуг та товарів, тим більше буде підбиратися пошукових запитів.

 Також на вартість впливає географічний аспект – якщо клієнт займається ремонтом квартир в Львові і хоче залучити на сайт аудиторію свого міста, то запит «ремонт квартир в Львові» дозволить йому заощадити. Тому що високочастотний запит «ремонт квартир», розрахований на будь-яку аудиторію, буде коштувати дорого, а залучати буде не тих, хто в підсумку звернеться до послуг компанії.

 Оптимізація сайту, аудиторія якого охоплює всю Україну, буде дорожче, тому що запити в цьому випадку будуть використовуватися високочастотні. На формуванні остаточної вартості послуг позначаються не тільки ці чинники.

Всі компанії з розкручування сайтів дотримуються приблизно одного принципу робіт та їх оплати, але в кожної з них є відходження від правил і свої тонкощі. Так, іноді у вартість просування не входить аналіз сайту, аналіз ключових слів, аудит сайтів конкуруючих компаній.

У багатьох випадках послуга копірайтингу, яка гарантує написання високоякісних текстів з ключовими словами, оплачується окремо і не входить в пакет послуг з оптимізації сайтів. Так чи інакше, розрахунок вартості може включати безліч аспектів, які вплинуть на підсумкову суму.

Тим не менш, ціни в середовищі висококласних професіоналів мало чим відрізняються, за винятком періодів, коли вони самі прагнуть залучити нових клієнтів і оголошують про знижки. Кожен випадок індивідуальний – ось те головне, про що треба пам’ятати завжди.