mikrorozmitkaРоздрібні продажі — одна з тих сфер діяльності, де конкуренція між окремими сайтами досягає пікових значень. Інтернет-магазини готові вкладати солідні бюджети в SEO, прикладати максимум зусиль до якісного заповнення сайтів і платити за кліки в системах контекстної реклами.

В таких обставинах кожна дрібниця має значення, а для того, щоб привернути користувача на свій сайт, недостатньо просто зайняти потрібну позицію у видачі. Не менш важливим є те, як виглядає сніппет, чи здатний він звернути на себе увагу в усьому розмаїтті інших пропозицій. Саме з цієї причини в якості теми нашої сьогоднішньої статті виступає товарна мікророзмітки — один з нечисленних бюджетних, але вкрай ефективних способів підвищення відвідуваності інтернет-магазину.

Стандарт Schema.org

Google для формування товарного сніппета використовує дані, розмічені відповідно до стандарту мікророзмітки. Серед безлічі доступних сучасних мов семантичної розмітки саме інструменти schema.org на сьогоднішній день використовуються найбільш широко і забезпечують максимально точну і повну картину по кожній товарній картці. За даними творців цього стандарту на сьогоднішній день він використовується на більш ніж 1 мільйон доменів в усьому світі.

Що стосується прикладного застосування мікророзмітки, то воно досить доступно і зрозуміло навіть тим вебмайстрам, які знайомі з кодом сторінок поверхнево. Все, що необхідно для застосування стандарту, — укласти елементи даних на сторінці в відповідні теги. Візуально товарна картка при цьому ніяк не зміниться, але алгоритми пошукових систем зможуть зчитувати з неї конкретну інформацію про пропозицію, а не здогадуватися про неї за непрямими ознаками.

Товарний сніппет в Google

Неважко звернути увагу, що в Google крім конкретної ціни вказується також рейтинг товару, число відгуків і інформація про наявність. У тому випадку, якщо мова йде про товарній групі, то замість конкретної вартості вказується ціновий діапазон (інформація про наявність в цьому випадку не наводиться):

mikroformats

Що стосується даних, які для отримання розширеного товарного сніппета в Google позначати необхідно, то до них варто віднести aggregate Rating. Ця група даних в посібнику для вебмайстрів пошуковика не відзначена як обов’язкова, але, як показує практика, розширений сніппет товарної позиції у видачі Google виводиться тільки при наявності рейтингу і відгуків. З описом цього стандарту можна познайомитися на офіційній сторінці, а докладні інструкції по отриманню розширених товарних сніпетів в Google доступні тут.

Протипоказання

Численні переваги розширеного товарного сніппета очевидні. Він стає більш помітним, інформативним і привабливим, ніж «звичайний» сніппет. З іншого боку, потрібно передбачити ситуації, при яких подібна інформативність може обернутися проти інтернет-магазину. Це може статися в наступних обставинах:

Ціна товару явно вище, ніж у конкурентів. Можливо, це виправдано якимись важливими «фішками» (безкоштовна доставка, розширена комплектація, спеціальний сервіс і т.д.). Але наявність цих переваг в сніпеті буде неочевидно, а ось висока ціна може відлякати ще до переходу на сайт.

Низька оцінка товару. 3 або навіть 2-зірковий рейтинг в Google явно не посприяє клікабельності сніппета, навіть якщо негативні оцінки стосуються якості товару, а не роботи інтернет-магазину.

Висновки

Семантична розмітка товарних карток — спосіб підвищити видимість сніппета в результатах видачі, а також підвищити CTR видачі (в т.ч. за рахунок вказівки важливих цінових і нецінових переваг).

Для мікророзмітки товарних карток доцільно використовувати стандарт schema.org/Product.

В деталях вимоги Google і Яндекс до мікророзмітки відрізняються. Доцільно враховувати і ті, і інші умови, а також позначати в товарній картці інші дані, передбачені стандартом schema.org.

В деяких випадках розширений товарний сніппет може швидше нашкодити, ніж допомогти. В таких обставинах від використання мікророзмітки краще відмовитися.