AJAXAJAX і SEO – це досить складна тема. Зрештою, сайт на AJAX в чомусь схожий на сайт на FLASH: виглядає він чудово, але ось навігація по ньому складна. Joomla також використовує технологію AJAX.

Технологія AJAX отримала погану репутацію в SEO з кількох причин, серед яких варто виділити:

-проблеми з краулінгом (є ризик, що не весь контент сайту буде врахований роботами);

-проблеми з індексацією (є ризик, що не весь контент буде проіндексований);

-незручна навігація і є «лишнім» адресний рядок (так як всі сторінки завантажуються за однією адресою);

-«непотрібність» кнопок назад / далі / оновити;

-потенційні проблеми з приховуванням (можливо не навмисні), коли користувач бачить інший контент, ніж робот.

           Тим не менш, AJAX може і повинен бути дружним до пошукових машин. Дотримуючись простих порад, викладеним далі, ви можете це зробити (або, принаймні, наблизитися до мети наскільки це можливо): 1. Вирішіть, де закінчується ваш сайт і починається ваший додаток.

2. Переконайтеся, що у вас є URL для кожної “сторінки”, яку ви хочете показати роботам і бажаєте, щоб вона була проіндексована.

3. Завантажте частину контенту з ключовими словами на початку документа не динамічно.

4. Кешуйте динамічні сторінки і відображайте їх як статичні. Можна навіть робити “знімки” сторінок із змінним змістом і публікувати ці знімки.

5. Розділи меню, посилання та інші важливі структурні аспекти сайту повинні працювати без AJAX та / або JavaScript.

6. Не використовуйте AJAX тільки заради ефектів. Його варто використовувати для поліпшення сайту з точки зору зручності для користувачів. І ще кілька порад: AJAX повинен використовуватися для того, для чого він був розроблений – динамічної взаємодії поточної сторінки з сервером (наприклад, для відсилання заповненої форми, завантаження зображень без оновлення сторінки, оновлення віджета і т.п.).

Більшість людей викликають AJAX через події “onClick” на елементах. У такому випадку павук не зможе пройти до контенту, який генерується за допомогою AJAX. Альтернативний підхід припускає використання звичайного якоря. Блог о заработке в интернете.