perenestu-saitУ цій статті розповідається, як перенести сайт з одного хостингу на інший без ускладнень для самого сайту, при вдалому збігу обставин ваша робота буде полягати тільки в зміні ДНС!

Також досить багато матеріалу присвячено тому, як уникнути основних ускладнень з перенесенням баз даних. Якщо вас не влаштовує ваш поточний хостинг провайдер – сміливо дотримуйтесь інструкцій і все пройде гладко.

На чому заробляють хостинг-провайдери?

 Вони заробляють саме на продовженні хостингу. Подивіться уважно їх пропозиції – майже скрізь на перший рік знижка 20%, домени безкоштовно та ще купа бонусів. Зате на другий рік – будьте люб’язні, розплатитеся.

Більшість платить, тому що думають: “Переносити кудись сайт з базою даних, це так складно, раптом щось не запрацює і т.п.” простіше заплатити і жити спокійно. Але ми з вами не боїмося труднощів, адже так?

Плюс ми з вами зекономимо на продовження, а це зайвий домен як мінімум.

 Отже, інструкція з перенесення хостингу сайту написаного на PHP і MySQL:

  1. Реєстрація іншого хостингу

Зареєструйте обліковий запис у нового хостинг-провадйреа, дізнайтеся ДНС-сервера, ip-адреса і настройки самого хостингу. Установки або пишуться безпосередньо на контрольній панелі, або їх можна дізнатися функцією php – phpinfo (); Особливу увагу зверніть на абсолютний шлях до сайту (Document Root), на функцію fopen (потрібна для роботи сапи), на наявність підтримки. Htaccess і mod_rewrite

  1. 2 . Скачка файлів зроблених тех.підтримкою

Навіщо працювати самому, якщо у хостинг-провайдера є служба тех. підтримки? Тому для початку просимо тех. підтримку попрацювати за нас. На поточному хостингу створіть тікет (заявку в тех.підтримка) з проханням зробити дамп бази та копії файлів. Рекомендую тікет створювати через вбудовану тікет-систему або, якщо такої немає, або там гамірно процедура реєстрації – напишіть з e-mail-а на який зареєстрований аккаунт. У заявці обов’язково вказуйте свій логін та адресу сайту (сайтів на акаунті може бути багато).

Прохання має виглядати приблизно так: Добрий день, я ваш клієнт, мій логін в системі user.Прохання зробити резервну копію всіх файлів сайту http://www.taina.com.ua  і дамп бази даних mydatabase і викласти їх для скачки на ftp.

  1. Закачка файлів на новий украинский хостинг

Через пару годин перевірте, чи зробили дамп. Якщо ні – пишемо прохання повторно і з парочкою знаків оклику в кінці. Зазвичай супорт метушитися і все робить. Завантажуєте файли і дамп. З файлами зазвичай проблем не виникає, а от з дампом бази даних … але про це нижче. Для початку відкриваємо дамп текстовим редактором і дивимося – як відображаються українські символи. Якщо по українськи – відмінно. Тоді, заливаємо дамп і архів на інший хостинг і просимо вже їхній супорт розпакувати файли в папку www і витягти дамп (попередньо можете створити порожню базу і користувача).Налаштовуємо підключення до бази.

4. Перевірка сайту

Щоб переглянути сайт в браузері з нового хостингу, потрібно звернутися безпосередньо по ip-адресою в адресному рядку браузера. Якщо у вас загальний ip-адреса то пишемо в файл: C: WINDOWS/system32/drivers/etc/hosts строчки 127.0.0.1 taina.com.ua 127.0.0.1 http://www. taina.com.ua де замість 127.0.0.1 – ip сайту на новому хостингу, а news.vghost.ru – відповідно адресу сайту. Перевірити з якого ip пінгуєтся сайт можна командою: ping www. taina.com.ua

Налаштовуємо сайт, якщо все гладко, міняємо ДНС і сайт перенесено. При такому розкладі ми майже нічого не робили, а за нас працювала служба підтримки!

  1. Ускладнення!

Якщо база даних перенеслася криво. Часто при перенесенні хостингу глючить саме база даних (так, наприклад, було з цим сайтом) Причина найчастіше в неправильному кодуванні. Дуже часто частина таблиць створюється в кодуванні win-cp1251, а частина в utf-8 і так далі. При дампі найчастіше вказується одна з кодувань і виходить каша.

Найнадійніший спосіб, писати повторно в супорт з проханням зробити нормальний дамп, але бувають неадекватні саппорти, тому іноді доводиться крутитися самому: Спосіб номер один: Якщо база невелика можна зробити дамп самому в текстовий файл (phpMyAdmin -> база даних -> експорт), в такому разі в phpmyadmin у вікні буде просто текст з російськими символами, скопіюйте цей текст у файл, збережіть його і потім вийміть в нову базу.

Спосіб номер два: Для того щоб уникнути проблем з відображенням символів дамп потрібно робити дамп з ключем – compatible = mysql40 – при такому розкладі робиться нормальний дамп без вказівки кодувань і витягується він без проблем.

Так що якщо хостер зробив вам корявий дамп, попросіть зробити з ключем – compatible = mysql40 вийде нормальна база. Повністю команда: mysqldump-u user-p-f – compatible = mysql40 – quote-names – add-drop-table database> database.sql Також можна робити дамп вказуючи кодування, командою: mysqldump-u user-p – default-character-set = cp1251 database> database.sql Якщо кодування utf8, пишемо відповідно – default-character-set = utf8 Можливо при дампі знадобитися вказати ще якісь настройки, потрібно уточнити їх у супорта хостера.

Замість user потрібно ввести ім’я користувача mysql-бази Ще раз повторю, самому робити дампи рекомендую тільки в разі неадекватності саппорта, намагайтеся всю роботу перекладати на них, їм за це платять. Поради:

 Порада 1: використовуйте dumper! Це спеціальний скрипт для створення та вилучення дампів баз даних, дуже допомагає при створенні великих дампів та їх вилученні. Має відмінний інтерфейс, після нього я вже давно не користуюся phpMyAdmin для створення-вилучення дампів.

Порада 2: у багатьох CMS в конфігураційних файлах є рядки типу ‘dbcharset’ => ‘cp1251’, не варто ними нехтувати! Обов’язково пишіть правильне кодування вашої бази даних, інакше потім можуть бути серйозні проблеми. Також будьте уважні при створенні бази даних, якщо створюєте в кодуванні uft8, так і все треба писати в utf8, якщо в cp1251, так і треба писати в cp1251 Робота з Sape при перенесенні хостингу та / або купівлі сайту

1.Перенос хостингу Якщо ви продавали посилання з сайту через sape, то після перенесення хостингу видаліть файл links.db, новий файл створиться автоматично і посилання будуть відображатися нормально.

2.Покупка сайту заробляє на Sape Якщо ви купили сайт, де вже висіла сапу, то потрібно перекинути сайт з аккаунта продавця на ваш аккаунт, для цього потрібно:

1) Видалити старий код з сайту

2) Встановити код нового облікового запису на сайт

3) На одній зі сторінок сайту розмістити текстове підтвердження, що це ваш сайт і вказати логін в системі sape.

4) Надіслати в Зворотну Зв’язок в розділ “інше”, надіславши посилання на сторінку з підтвердженням Після цього сайт буде перенесений на зазначений рахунок, якщо посилання не відображаються, видаляємо файл links.db як описано в пункті 1.