zagolovokЗаголовок визначає рішення користувача: переходити на сторінку, відкривати товар, читати статтю чи ігнорувати її. Ефективність заголовків вимірюють шляхом А / В тестування. Перемагає той, який збирає більше кліків. А чи правильно це?

Якщо користувач клікнув на заголовок, а потім в частки секунди покинув сайт, повернувся в видачу або на попередню сторінку, чи можна вважати, що заголовок спрацював?

Вимірювати ефективність заголовків треба не за рівнем CTR, а по залученості користувачів на сторінці.

Тема – ключовий конверсійний елемент, завданнями якого стають:

 • привернути увагу користувача
 • викликати інтерес і переконати вчинити дію
 • залучити користувача в сторінку – якщо провести аналогію з квестом, то заголовок повинен мотивувати користувача дійти до наступного конверсійного елемента (відео, СТА-кнопки, лід-форми)

Ефективні заголовки викликають інтерес і мотивують рухатися далі по сторінці / сайту.

Що треба знати, щоб написати хороший заголовок

Привертаючи увагу користувача, заголовок визначає, які фонові знання активуються в свідомості людини для сприйняття матеріалу. Заголовок Статті визначає, на що буде спрямовано вашу увагу при прочитанні. Якби цей матеріал називався:

12 шаблонів заголовків для Facebook,

ви б опустили все ліричні вступу, обґрунтування теорій, чому це працює, і підсвідомо шукали б формули, списки, нумерації.

А якби назва статті звучала так:

 Слова, що знижують ефективність заголовка,

то ви б підсвідомо шукали списки слів, фокусували увагу на виділених жирним, курсивом, словах, взяті в лапки – свідомість намагалося б визначити ті самі слова, не має значення, чи були вони перераховані чи ні.

Девід Огілві стверджує, що 8 з 10 користувачів прочитають заголовок, і тільки 2 з тих же 10 прочитають статтю. Правило Парето в дії.

Його користувачі не читають заголовки дослівно, як і інший контент, вони пробігають заголовки поглядом, фокусуючи увагу на перших трьох і останніх трьох словах (KissMetrics). Разом 6.

Оптимальна довжина заголовка – 6 слів.

Ця ж кількість слів оптимальна для обробки оперативною пам’яттю людини (5 +/- 2). Хоча це твердження вже отримало масу спростувань.

Щоб заголовок спрацював – викликав інтерес – необхідно знати, що ж таке інтерес.

Інтерес – позитивно забарвлений емоційний процес, пов’язаний з потребою дізнатися щось нове про об’єкт інтересу. Під інтересом розуміють потребу або мотиваційний стан, що спонукає до пізнавальної діяльності. В основі інтересу лежить пізнавальний потяг. Інтерес трактується як одна з емоцій, близьких до подив, допитливості. Інтерес відноситься до базових емоцій.

Інтерес – це емоція. Щоб викликати інтерес, заголовок повинен апелювати до емоцій. Однак не так, як це реалізовують багато маркетологів – на базовому рівні слів «забійний», «продає», «ефективний», «унікальний», «ексклюзивний», а на рівні сенсу:

 1. Подив – Це не найкраща публікація (а могла б бути)!
 2. Питання – Знаєте, як створити хороший заголовок для поста?
 3. Зачепити за живе цікавість / кинути виклик – 10 компонентів успішної публікацій. С # 9 ви не впораєтеся!
 4. Заборони – Ніколи не пишіть нудні пости!
 5. Практичні гайди – Як написати публікацію і отримати 10 000 репостів.
 6. Числа – 10 порад по складанню публікації.
 7. Для обраних – Рекомендації тим, хто на межі відчаю: 10 формул заголовків.
 8. Гранична точність – З чого складається пост, який набрав 10 000 репоста за годину.

Моя порада: будьте обережні з числами в заголовках. Он-лайн користувачі хочуть отримати інформацію швидко. Користувачі ліниві за своєю природою. 10 порад подужає кожен, а чек-лист «101 формула активних заголовків» ризикує бути збереженим, але так ніколи і не прочитаним.

Стратегія складання заголовка

Враховуємо вимоги соціальних медіа

Фейсбук – конкурентне джерело трафіку. За різними спостереженнями соціальна мережа генерує до 40% трафіку на сайти. Після недавнього оновлення алгоритму і посилення фільтра клікбейт заголовків, працювати з публікаціями для Фейсбук стало складніше.

Дослідження Newswhip показало, які заголовки втягують більше користувачів:

 • описові заголовки – дають користувачам зрозуміти, що конкретно вони дізнаються з публікації – Як оформити публікацію, щоб потрапити в ТОП новинної стрічки
 • заголовки, що описують особистий досвід – Фейсбук для цього і створювався, щоб ділитися особистими враженнями, досвідом, переживаннями з обраним колом людей. Публікацію викликають більший інтерес, якщо описаний досвід близький цільовій аудиторії. – «Як я справляюся зі ступором: коли копірайтер не пишеться»
 • заголовки, які не вводять користувача в оману – Фейсбук пояснював, за якими критеріями визначається якість заголовка для користувача. Це опущені факти, які спотворюють зміст (Не повірите, хто зганьбився на червоній доріжці!), Протиріччя загальновідомих фактів (Яблука вас вбивають!)

Чому важливо враховувати вимоги і тенденції соціальних мереж при складанні заголовків для публікацій на сайті? Тому що користувачі роблять репости зі сторінки сайту в свої акаунти. Пост з’являється з таким же заголовком, як і на сайті.

Розподіляємо вагу слів

Користувачі вивчають результати пошуку не так, як публікації в соціальних мережах. Якщо в Фейсбуці користувачі переглядають цікаві публікації без конкретно заданої теми, то в результатах видачі їх увага сфокусована на об’єкті пошуку – тобто на словах запиту. Тому:

Ставте ключові слова в початок заголовка.

Так, якщо публікація оптимізована під запит «поради SMM», то розумніше створити заголовок типу:

Поради: SMM: 10 способів розкрутити спільноту з мінімальним бюджетом.

Такий заголовок спрацює краще, ніж «Просуваємо співтовариство в Фейсбук – 10 унікальних порад».

Стислість

Google відобразить 50-60 символів заголовка або ту кількість, яка поміститься в 512 пікселях. Заголовки до 55 символів відображаються повністю. Однак не завжди можна висловити головну ідею і викликати інтерес користувача в такому короткому форматі. Саме тому важливо основну ідею перемістити в початок заголовка.

Використовуйте бренд як фактор довіри

Якщо ви відомі своєю цільовою аудиторією, використовуйте назву бренду в заголовку. Це підвищить довіру. Метод працює також, якщо ви розповідаєте про авторитетний для цільової аудиторії бренд. Як тут:

Якісний сніппет за рекомендаціями Google