trust-rankTrust Rank – в основному відноситься до пошукової системи Google, на яку я ставлю акцент при просуванні. Trust Rank – це рівень довіри Гугла до сайту, і давайте розглянемо від яких нюансів ця довіра залежить:

 1. Вік сайту

Вік сайту впливає на рівень довіри, чим старіший сайт, тим краще для просування. Вік сайту можна перевірити за інформацією в домені, за датою публікації контенту, якщо така є, а так само по Copyright вказаному на сайті.

 1. Доменна зона

Передусім на траст впливають домени як. Edu (домени для освітніх закладів в основному Американських),. Gov (державні установи). Якщо з таких сайтів будуть йти посилання на ваш сайт, то траст добре передасться. Про те, як можна дістати посилання з таких сайтів я розповім трохи пізніше.

 1. Вік домену

Та ж ситуація як і з віком сайту, чим старше домен тим краще. Визначити вік доменного імені можна за даними Whois

 1. Історія домену

Історію домена можна подивитися за допомогою web.archive.org. Важливо що б в минулому на домені не було інформації поганого і підозрілого змісту. У мене було таке багато разів, коли купував красивий домен, старий, але через пару місяців я розумів що він забанен Гуглом, і що б його розбанити доводилося писати пояснювальні листи в суппорт. І не завжди це закінчувалося добре.

 1. Унікальність контенту

Унікальний контент завжди в плюсі і більше впливає на рівень довіри, ніж копіпаст.

 1. Частота оновлення сайту

Чим частіше оновлюється сайт і на ньому стає більше унікального контенту, тим менше Гугл буде думати про те, що цей сайт покинутий і не розвивається. Але тут є багато нюансів про які так само поговоримо пізніше.

 1. Кількість сторінок в індексі

Тут сказати можу одне, чим більше сторінок знаходиться в індексі пошукових систем, тим це краще.

 1. Відвідуваність

Чим більше відвідують ваш сайт, тим більше він буде подобається пошуковим системам, і це буде говорити про те що ваш сайт цікавий користувачам і відвідувачам.

 1. PR (PageRank)

PR дуже впливає на трастовість, чим більше PR вашого сайту, тим більше довіри у нього в очах пошукової системи Гугл, а так само при грамотній структурі і перелінковці можна просунути запити в топ пошукових систем тільки із за розподілу Page Rank по сайту .

 1. Alexa Rank

Так само має більше значення для Гугла, чим менше у вас показник alexa тим краще. Топові сайти по alexa мають дуже велику відвідуваність і PR.

 1. Кількість посилань на сайт

Чим більше інших сайтів посилаються на ваш сайт, тим краще, і це ще раз доводить Гуглу, що ваш контент цікавий для відвідувачів і дуже затребуваний.

 1. Якість посилань на сайт

Якість посилань дуже важлива.

Давайте наведемо приклад: Якісні посилання: популярні портали, тематичні блоги і сайти, тобто ті сайти які мають хороший рівень довіри. Погані посилання: посилання з тільки створених блогів, гостьових форумів і так далі, тобто ті посилання, які не мають рівня довіри, вони можуть знижувати його і у вас.

 1. Якість посилань з сайту

Ваш сайт не повинен посилатися на адалт ресурси, ресурси які заборонені законодавство або ресурси, на яких знаходяться віруси. Тобто якщо ви продаєте посилання з сайту, поставите собі жорсткий фільтр, і рівень довіри вашого сайту понижутися, не буде.

      14.  Наявність сайту у відомих каталогах

Якщо ваш сайт перебуває в таких каталогах як Dmoz (пошукова система Google дуже добре ставиться до сайтів які знаходяться в цьому каталозі), або наприклад ЯК для Яндекса. Існують багато хороших каталогів, в яких варто бути присутнім, вони є як платні, так і безкоштовні, пізніше я опублікую список таких каталогів. Якщо ви хочете просувати сайт швидко, то для початку необхідно на ньому наростити рівень довіри, а далі все буде йти як по маслу.