konversiya-saitaСистеми контекстної реклами для великого числа рекламодавців, що працюють в інтернет-середовищі, стають єдиним джерелом клієнтів. Це пов’язано з простим механізмом розміщення оголошень і швидким відповідним ефектом. 

Потік відвідувачів на сайт починає надходити вже через кілька хвилин після запуску рекламної кампанії, а фінанси на її проведення багато рекламодавців отримують з власних оборотних коштів. Все це є найкращим доказом високої ефективності контексту, як каналу продажів.

Механізми, закладені в контекстній рекламі, дають можливість досвідченим рекламодавцям прискорювати повернення інвестицій, а новачкам вдаватися до допомоги фахівців. Саме тут і виникає проблема, винесена в заголовок цього матеріалу: зв’язок між позиціями і конверсією відвідувачів. Для всебічного розгляду питання пропоную розглянути наступні ключові моменти: — статистика конверсії по різних позиціях; — рекламні пропозиції від фахівців з контексту; — оптимізація стратегії рекламного бюджету.

Статистика конверсії по різних позиціях У дослідженнях, що публікуються системами контекстної реклами, такими як Бігун, зустрічаються цікаві показники, зокрема розподіл CTR за позиціями, розподіл ставок і конкуренція всередині аукціону. — Перше місце не завжди є найбільш вигідним; — оптимізація витрат за одиницю залученого відвідувача призводить до раціонального використання бюджету; — оптимізація погодинної стратегії підвищує конверсію за рахунок зниження конкуренції всередині аукціону.

На основі практичного досвіду картину можна доповнити цікавими фактами: — Для юридичної тематики важливо стояти на першому місці — це пов’язано з особливістю прийняття рішення покупцем. — Для банківських продуктів, наприклад іпотека, позиція не має значення. Типова поведінка клієнта — вивчити всі пропозиції на ринку.

Для цього він переходить по всіх оголошеннях. — Наявність хорошого цінової пропозиції, розміщеного не на перших позиціях, дає сигнал клієнтові: «Тут ховається дійсно цікава пропозиція!». Рекламні пропозиції від фахівців з контексту Дослідивши питання конверсії за позиціями, переходимо до наступного моменту, який виникає через особливості маркетингового позиціонування і рекламних агентств, що пропонують послуги контекстної реклами.

Ми прекрасно знаємо, що для успішного просування компанії на ринку, в неї має бути унікальна пропозиція. Воно дозволяє показати у кращому світлі свій товар на ринку і є часом останнім аргументів у доказовій базі менеджера з продажу. Для деяких рекламних агентств (РА) цією унікальною пропозицією стала можливість роботи із сервісами контекстної реклами через процедуру API. Це дозволяє РА створювати на базі відкритого стандарту додатковий функціонал для роботи, який реалізує унікальні можливості.

До унікальних можливостей відносяться: — автоматизація управління ставками; — вибудовування стратегії просування оголошення по позиціях; — ведення воєн ставок і розорення конкурентів; — і багато чого іншого. Таким чином, клієнт, що вдається до послуг подібного агентства, отримує нові можливості для реалізації власних рекламних стратегій. Останні можуть значно відрізнятися один від одного і дуже часто перетинаються з іншими рекламними каналами, наприклад з пошуковою оптимізацією.

Якщо ще глибше зануритися в ситуацію, то ми побачимо, що РА, які надають послуги розміщення реклами в контекстний сервісах, спочатку стали продавати послуги пошукової оптимізації. Тому перемкнутися на реалізацію контекстних послуг менеджерам досить просто, адже вони вже накопичили досвід і здобули компетенцію в схожій області. У результаті відбувається взаємне проникнення послуг та стратегій їх реалізації.

У випадку, якщо не досягається необхідний ефект від замовленого пошукового просування в обумовлені строки, тоді для клієнта запускається контекстна рекламна кампанія. Наступна ситуація — клієнт проводить рекламні кампанії та просуває сайт, при цьому за частиною ключових слів вже отримавши перші місця у видачі. Агентство може оптимізувати бюджет за рахунок відключення показу оголошень за тим словам, за якими клієнт вже знаходиться в ТОП 10 (5).

Оптимізація стратегії рекламного бюджету Нарешті, ми перейшли до третього фактору — оптимізація рекламного бюджету. При побудові рекламного каналу продажів, використовуючи контекстну рекламу, клієнт може орієнтуватися на різні цілі і стратегії. Найбільш часто зустрічається моделлю з яких є оптимізація рекламного бюджету або приведення клієнта за мінімальною ціною.

 Це пов’язано як з поточною кризою, так і з рівнем клієнта. Все більше клієнтів РА — представники малого бізнесу, для яких важливі тільки продажі, а не присутність на ринку і охоплення цільової аудиторії. Тому вони вимагають від свого РА мінімізації витрат і максимізації ефекту. У результаті РА розробляють стратегії, за якими клієнт не тільки не потрапляє на перші позиції, але і розміщується виключно в ротації з профільних ключовими словами.

Це дозволяє з одного боку звузити охоплення, а з іншого — за мінімум коштів проводити рекламні кампанії.

Висновки Підводячи підсумок сказаного вище, виділю основні моменти: — прямий зв’язок між позиціями і конверсією в клієнта — НІ; — розміщуватися виключно на перших місцях — НЕ ВИГІДНО; — купувати позиції в контекстній рекламі без прив’язки до конверсії — ШКІДЛИВО; — комплексний підхід до побудови рекламних каналів — ЗНИЖУЄ ВИТРАТИ.

Ви можете дізнатися більше про усі виды интернет-рекламы.