seo-optimizaciyaДуже часто відбувається так, що при створенні свого сайту, людина забуває, для кого він цей сайт створює. Адже для більшості відвідувачів функціональність сайту, дизайн, його простота у використанні важлива практично в рівній мірі, як і інформація, в ньому.

Тому, щоб домогтися високої відвідуваності, потрібно продумувати всі аспекти. Для початку, задайте собі питання: як зробити навігацію сайту зручною для користувача? Щоб на нього відповісти, подивіться на свій сайт очима простого відвідувача.

 А я вам допоможу. Давайте розглянемо по пунктах всі аспекти правильної навігації.

Простота. Користувач повинен з першого погляду зрозуміти, як орієнтуватися на сайті. Чи не мудруєте зі складними панелями управління. Не змушуйте відвідувачів вивчати ваш сайт як таблицю Менделєєва, замість того, щоб шукати важливу для них інформацію. Швидше за все вони закриють ваш сайт і більше ніколи сюди не повернуться.

Пізнаваність. Користувачі звикли до стандартних речей. І якщо посилання на всіх інших сайтах, як правило, підкреслена і синього кольору, то вони будуть шукати саме таке позначення. І в них не буде ніякого бажання водити мишкою по сторінці в пошуку цієї самого завуальованого посилання. Зрозуміло, що багатьом хочеться зробити свій сайт оригінальним, несхожим на інші. Але це не той випадок.

 Розташування. Розташовуйте навігацію в звичних для користувача місцях – вгорі або ліворуч. 404 помилка. А точніше її відсутність. Протестуйте посилання сайту. Виключаючи кількість «лівих» посилань, ви підвищуєте ступінь довіри до сайту.

 Розміщення реклами. Реклама на сайті теж може бути частиною навігації. Надлишок банерів, розташованих в нестандартних місцях сторінки, велика кількість спливаючих вікон тільки відлякує відвідувача.

Однаковість. Дотримуйтеся одного стилю при створенні навігації на різних сторінках сайту. Розміри і вид кнопок, шрифт, розташування картинок, колір намагайтеся робити одноманітними. Коли відвідувач розібрався в тому, як працює сайт на першій сторінці, в нього не буде бажання вивчати наступні сторінки з іншими параметрами. Більше того, подобу всіх сторінок не лише спрощує життя користувачеві, але і додає цілісність і дизайнерську оформленість сайту.

Посилання. Не намагайтеся заповнити весь вільний простір гіперпосиланнями. Розташовуйте їх грамотно. Наприклад, я працюю з партнерською програмою і грамотне розташування посилань мого сайту на ресурси цієї партнерки приносить мені чималий дохід.

Контраст. Навігація повинна контрастувати з тлом та інформацією на сайті, щоб її було легко помітити.

Комфортність. Не змушуйте читачів напружувати зір у пошуках посилань з розміром шрифту 7. Шрифт навігаційного тексту зрозумілий. Запам’ятайте, все ідеальне – просто.

Швидкість. Коли сторінка завантажується, перше що повинен бачити читач, це навігацію сайту, щоб йому не довелося чекати повного завантаження для переходу на сторінку.

Орієнтир. Відвідувач, перейшовши по декількох посиланнях, повинен знати, де він знаходитися на сайті і як він сюди потрапив. А також, заходив він вже за певними посиланнями чи ні. Для цього такі посилання повинні відрізнятися кольором. Якщо кількість сторінок велике, створіть карту сайту. Параметр ALT і TITLE. Прописуйте цей параметр для графічних посилань. Якщо можна отримати доступ до інформації на сайті без завантаження графіки, то навіщо ж втрачати час і гроші? Ось основні поради, як зробити ваш сайт близьким до ідеалу. Сподіваюся вони виявилися кому-небудь корисними. Бажаю всім успіхів в сайто будівництві. Бажаєте хороший  сайт замовте його у нас.