faviconУ цій статті розглянемо, як самостійно створити favicon, а також поговоримо про роль фавікона у розвитці сайту.

Фавікон (Favicon) – це маленька картинка розміром 16 ? 16 пікселів в спеціальному форматі, яка відображається в адресному рядку браузера перед URL сторінки, в закладках, а також у видачі пошукових систем.

Виглядає вона наступним чином: Здавалося б, чим може допомогти фавікон в просуванні сайту?

Але не слід його недооцінювати. Зверніть увагу, на які сайти з видачі пошукових систем ви частіше заходьте з фавіконом чи без.

Напевно перший варіант. Адже за інших рівних умов, сайт з фавіконом викликає більше довіри. А якщо картинка яскрава, що привертає увагу, та ще і тематична, мимоволі затримуєш на ній погляд.

Крім більшої кількості переходів, фавікон зробить ваш сайт індивідуальним і незабутнім. Користувачам легше буде виділити його з безлічі інших знеособлених сайтів. Загалом, важливість цієї маленької картинки для сайту ми розглянули і оцінили.

Тепер перейдемо безпосередньо до створення favicon. Створити фавікон досить просто. Весь процес складається з двох кроків: створення картинки і перетворення її з формату jpg в формат ico. Картинку можна створити в будь-якому графічному редакторі, наприклад в Adobe Photoshop.

Що це буде за картинка, вирішувати вам. Якщо у вас є логотип, можете максимально його спростити і зменшити до потрібного розміру, це і буде ваш фавікон.

Можна скористатися пошуком по картинках, і підібрати вподобане вами зображення. Але ж ми хочемо створити фавікон, який буде унікальним, тому краще всього самостійно намалювати його. Працювати з зображенням 16 ? 16 пікселів не дуже зручно, тому спочатку задайте більший розмір, наприклад 48 ? 48.Отримане зображення зберігайте в максимальній якості.

Отже, картинка готова, тепер потрібно перетворити її в формат ico. Для цього існують різні способи. Найбільш поширені – онлайн-сервіси.

Робота з ними не викликає труднощів. Досить перейти на один з них, вказати шлях до картинки на комп’ютері і натиснути “створити favicon”. Після чого викачуємо готовий фавікон собі на жорсткий диск, і завантажуємо на хостинг. Але найчастіше онлайн-сервіси не забезпечують гідної якості зображення при створенні фавікона, тому, я рекомендую робити все самостійно за допомогою Adobe Photoshop.

Тепер зберігаємо наше зображення під ім’ям favicon.ico і завантажуємо на сервер. В принципі його можна завантажити в будь-яку директорію і вказати до неї шлях. Але, щоб уникнути непотрібних дій, копіюємо створений favicon.ico в кореневий каталог.

Зазвичай цього достатньо, щоб він почав відображатися. Якщо цього не сталося, доведеться прописати до нього шлях вручну. Для цього знайдіть і відкрийте для редагування файл header.php. Вставте між тегами head наступні рядки: На цьому створення і установка фавікона закінчена. Тепер можете оновити сторінку браузера і оцінити результат. Врахуйте, що пошукові системи почнуть відображати фавікон тільки після чергового сканування вашого сайту і оновлення бази. Це може відбутися тільки через кілька тижнів. Оптимизация сайта под поисковые системы.