W3CПростота використання, сумісність і оптимізація під пошукові системи – такими фразами сьогодні зазвичай прийнято описувати ресурси високої якості. Насправді, між сайтом і цими трьома поняттями існують точки дотику, завдяки яким сайт демонструє характеристики кожного з цих трьох понять сучасного веб-дизайну.

Найлегший спосіб досягти цих трьох понять – це дотримуватись стандартів W3C при створенні шаблону. Сайт, при створенні якого дотримувалися стандартів W3C, має більше шансів для створення доступного, сумісного і оптимізованого під пошукові системи вмісту. Ви можете перевірити ваш шаблон на відповідність стандартам W3C. Безкоштовно.

 Щоб ви краще зрозуміли, звідки з’явилися веб-стандарти, згадаємо історію розвитку браузерів. Багато вебсайтів розроблені під більш старші версії браузерів. Чому? Браузери розвивалися безпосередньо з початку утворення WWW. З’являлися нові, старі зникали (ви пам’ятаєте Netscape?). Ситуація ускладнювалася ще тим, що деякі виробники браузерів, такі як Microsoft, мали тенденцію (і до цих пір мають) по-різному інтерпретувати html / xhtml код. Тому деякі вебдизайнери воліють розробляти сайт під більш старші версії браузерів.

Вони вважають, що наступні версії браузери повинні також інтерпретувати код, як і старші версії. W3C-стандарти – це загальний набір “правил” для браузерів з вказівкою, як використовувати і показувати код сторінки. Головна організація – це World Wide Web Consortium (W3C), чий директор Тім Бернерс-Лі брав активну участь у розвитку WWW з 1989 року. Запитайте бувалих веб-дизайнерів, що таке веб-стандарти, і ви отримаєте п’ять різних відповідей.

Але всі вони засновані на наступних твердженнях: Чистий код, відповідний стандартам W3C, html, або xhtml. Переконайтеся, що у вас чистий код, відповідний стандартам W3C. Це легко перевірити за допомогою сайту http://validator.w3.org/. Переконайтеся, що ви визначили правильний DOCTYPE. Більш докладно про це можна прочитати в цій статті.

Семантично вірний код. Переконайтеся, що (x) html описує тільки вміст, але не зовнішній вигляд вмісту. Це означає використання тегів h1/h2 і т.д. та використання таблиць для подання табличний даних, але не для представлення всієї сторінки. Cascading Style Sheets (CSS) – каскадні таблиці стилів.

Використовуються для форматування зовнішнього вигляду різних елементів веб-сторінки: кольору, фону, шрифту і т.д. Вони паралельні (x) html-коду і знаходяться окремо. Найкращий приклад – CSS Zen Garden, де використовується один xhtml файл і сотні css-стилів.

 Результат: один вміст, але різні стилі оформлення. Сьогодні, проектування сайтів на Joomla!, відповідних веб-стандартам – це великі труднощі. Справа в тому, що вся лінійка Joomla! 1.0.x використовує досить велику кількість таблиць для представлення вмісту. Але, навіть в такому випадку можна досягти результату, коли шаблон буде відповідати W3C-стандартам.