poshukova-optymizatsiya-storinokІнтернет наповнений тисячами пошуковими машинами, які діють як павуки, відвідуючи мільйони веб. сторінок і доставляючи інформацію назад до Yandex, Yahoo, Google та інших.

Ці дані використовуються для ранжирування сайтів, тому дуже важливо підготувати сайт до відвідування цих пошукових павуків. Ось тільки деякі підказки, які можуть вам допомогти поліпшити пошукову оптимізацію сайту.

Перше і найголовніше – пошуковики бачать сайти не так як люди. Вони сканують текст сторінок, включаючи метадані. Для вас як для власника сайту дуже важливо переконатися, що код ваших Інтернет сторінок не містить помилок. Найбільш важливі деталі ми розглянемо нижче:

Заголовок сторінки (Page Title). Коли ви відвідуєте будь-яку веб ви бачите там назву сторінки. Ваша мета зробити унікальні та релевантні назви для кожної сторінки. Переконайтеся що назви (Titles) відображають вміст сторінки і не повторюються по всьому сайту.

Сьогодні, будь-який користувач без досвіду програмування може редагувати окремі сторінки, використовуючи різні програми відомі як редактори веб.сторінок. У випадку якщо ви використовуєте редактор на зразок Dreamweaver, ви можете легко змінити назву сторінки “View” -> “Toolbars” -> “Document”. Інший спосіб – “Modify” -> “Page Properties” і потім ви побачите тонку смужку, де ви можете написати назву сторінки.

H1 текст. H1 тег означає заголовок і найперша назва на сторінці, яку бачать відвідувачі. Якщо у вашої сторінки багато назв ви можете використовувати їх для кожного параграфа, але з іншими тегами, наприклад h2, h3 і так далі. Запам’ятайте, тег H1 повинен бути один!

Користувачі Dreamweaver можуть змінити властивості тексту в полі format, яке зазвичай знаходиться внизу екрана. Якщо ви не бачите його, спробуйте “Window” – “Properties”.

Ключові слова або ключові фрази. Ключові слова це словосполучення, які користувачі вводять в пошукову машину, щоб отримати необхідну інформацію. Ваша мета визначити ключові фрази найбільш близькі до тих, які зможуть вам принести значний трафік.

Ваша стратегія полягає в тому, щоб визначити точні ключові слова і може бути наступною. Спочатку подумайте про всі ключові фрази, найбільш точно описують ваш проект. Наприклад, якщо ваш сайт присвячений шахам. Ви можете вибрати наступні ключові слова і фрази: шахи, мат (конем?), Шах, Каспаров, Карпов, дебют, ендшпіль, комбінація, Росія чемпіон і так далі.

Далі, виберіть найбільш важливі ключові слова, які як ви думаєте, більш популярні ніж інші. Постарайтеся укластися в 5 – 15 ключових фраз. Ви повинні включити їх у вашу сторінку в тег Keywords. Звичайно, відвідувачі не побачать ці слова і фрази, але пошукові системи їх про індексують. Якщо ви користуєтеся Dreamweaver, ви можете вкласти ключові слова, меню Insert в головному вікні, а потім “Head Tags” і “Keywords”.

Опис сторінки. Використовуйте короткі описи сторінок. Не більше 15-20 слів, що описують вміст вашої веб. сторінки. Наприклад, щодо шахів ви могли б створити що-небудь в цьому роді – Краща команда з шахів Алтайського краю це шахісти школи номер 4 міста Рубцовський під керівництвом тренера Вартанова Едуарда Саркісович.

Ви можете запитати, чому опис настільки важливий. Відповідь проста: часто пошукові машини використовують ці описи в результатах пошуку. У цьому випадку користувачі побачать ці описи. І від того наскільки вони інформативні, залежить відвідають вони ваш сайт чи ні.

Користувачі Dreamweaver можуть редагувати опису в меню Insert і підменю “Head Tags” – “Description”.
Картинки з альтернативним текстом. У деяких сайтів вони є, в інших немає, але в будь-якому випадку, використання альтернативного тексту (ALT) для картинок дуже важливо. Цей текст невидимий поки ви не наведете курсор на картинку. Якщо там є alt текст, ви побачите опис як підказку. Пошуковики завжди бачать цей текст, тому дуже важливо використовувати ключові слова ключові фрази в цих описах.

У Dreamweaver ви можете вибрати картинку і клікнути “Properties”. Там ви побачите ALT віконце, де ви зможете вставити ваш опис.

Підгонка вмісту сторінки до ключових фраз. Як ви вже знаєте, ключові слова допомагають пошуковим машинам зрозуміти про що йде мова на вашій веб.сторінці і відповідно ранжувати ваш сайт. Однак, головні ключові фрази як “Чемпіонат з шахів” можуть бути знайдені на багатьох інших сайтах, а значить, використання тільки ключових слів не зможе поліпшити ваші позиції в пошукових системах. Ось чому ви повинні приділяти головне значення змісту сторінок.

Ваша головна мета це показати пошуковим машинам, що у вас релевантне вміст, що відображає запропоновані ключові слова. Це зробити дуже просто – переконайтеся, що найважливіші ключові слова згадані один або два рази в першому параграфі тексту.